AS LPB Bank

Par informācijas sniegšanu VID

12.01.2017

Automātiskā informācijas apmaiņa par finanšu kontiem (OECD CRS).

Cien. klient!

Informējam, ka Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) ietvaros 2014. gadā tika izstrādāts Globālais standarts OECD CRS (Common Reporting Standard) automātiskās informācijas apmaiņai par finanšu kontiem.

OECD CRS standarts paredz, ka turpmāk reizi gadā valsts nodokļu administrācijas iestādes saņems informāciju no finanšu iestādēm un apmainīsies ar šo informāciju ar attiecīgo valstu nodokļu administrācijas iestādēm.

Latvija līdz ar 55 citām valstīm ir pievienojusies OECD CRS standarta agrīno ieviesēju grupai un ar 2016. gada sākumu ir stājušies spēkā tiesību akti, kas paredz OECD CRS standartā paredzēto informācijas apmaiņu: tika pieņemti grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" un grozījumi "Kredītiestāžu likumā" , kā arī pieņemti jauni Ministru kabineta noteikumi Nr.20 “Kārtība, kādā finanšu iestāde izpilda finanšu kontu pienācīgas pārbaudes procedūras un sniedz Valsts ieņēmumu dienestam informāciju par finanšu kontiem”.

Jaunās prasības paredz, sākot ar 2016. gada 1. janvāri, Latvijas Republikas finanšu iestādēm, t.sk. AS “Latvijas pasta banka” pienākumu noskaidrot klienta nodokļu rezidences valsti, nodokļu maksātāja numuru un reizi gadā sniegt Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienestam (VID) tiesību aktos noteikto informāciju par klientu finanšu kontiem.

Lai nodrošinātu tiesību aktu prasību izpildi, AS “Latvijas pasta banka” veiks klientu datu apstrādi un ziņojuma par klientu kontiem iesniegšanu VID. Pirmais ziņojums tiks iesniegts līdz 2017. gada 31. jūlijam, sniedzot informāciju VID par klientu kontu atlikumiem uz 2016. gada 31. decembri.

Pirmo reizi veicot automātisko informācijas apmaiņu, Latvijas finanšu iestādēm būs jāsniedz VID ziņas par šādu valstu (Iesaistītās valstis) nodokļu rezidentu finanšu kontiem: Austrija, Apvienotā Karaliste, Beļģija, Bulgārija, Čehijas Republika, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Īrija, Itālija, Kipra, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija, Angilja, Argentīna, Barbadosa, Bermudu salas, Britu Virdžīnu salas, Kaimanu salas, Kolumbija, Kirasao, Dominikas Sadraudzība, Fēru Salas, Gibraltārs, Grenlande, Gērnsija, Islande, Indija, Menas sala, Džērsija, Koreja, Lihtenšteinas Firstiste, Maurīcijas Republika, Meksika, Montserrata, Niue, Sanmarīno Republika, Seišelu Republika, Dienvidāfrikas Republika, Trinidāda un Tobāgo, Tērksas un Kaikosas salas.

Ņemot vērā, ka OECD CRS standartam pievienojas arvien vairāk jurisdikcijas, Ministru kabinetam apstiprinot papildinājumus augstāk minētajā Iesaistīto valstu sarakstā, attiecībā uz nākošajiem ziņošanas periodiem var tikt pievienotas jaunas jurisdikcijas, par kuru nodokļu rezidentu kontiem Latvijas finanšu iestādei būs jāsniedz ziņojums VID. AS “Latvijas pasta banka”  informēs savus klientus par izmaiņām Iesaistīto valstu sarakstā.

Informējam, ka prasība sniegt informāciju par klientu kontiem nav attiecināma uz klientiem – fiziskām un juridiskām personām, kas ir Latvijas Republikas nodokļu maksātāji un kuriem nav kontu ārvalstu bankās vai citās ārvalstu finanšu iestādēs.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā papildus informāciju Jūs varat saņemt, sazinoties ar Banku rakstiski, izmantojot internetbanku.

Papildinformācija:

Latvijas Komercbanku asociācijas sagatavotā CRS faktu lapa

OECD CRS informācijas apmaiņai izveidotā OECD mājas lapa

Ar cieņu –

Latvijas pasta banka

Atpakaļ

jaunumi