AS LPB Bank

Atgādinājums par prasībām karšu pirkumiem internetā

08.02.2021

Stingrākas prasības karšu pirkumiem internetā saskaņā ar PSD2 standartiem.

Cienījamie klienti,

Atgādinām, ka 2021 g. 1. janvārī stājās spēkā stingrās autentifikācijas prasības karšu pirkumiem internetā saskaņā ar Eiropas Savienības Otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) noteiktiem standartiem. Jums, kā karšu īpašniekiem, tas nozīmē vēl lielāku drošību, veicot maksājumus ar karti internetā.

Gadījumā, ja ES (arī EEZ) tirgotājs nav izpildījis stingrās autentifikācijas prasības, no 1. janvāra tiek atteikti nedrošie pirkumi internetā, kas veikti ar LPB Bank izdotajām maksājumu kartēm. Tiek atteikti nedrošie pirkumi: 

  • kas pārsniedz 30 eiro;
  • ja mazo nedrošo pirkumu (līdz 30 eiro) summa pārsniedz 100 eiro;
  • ja tiek veikti pieci nelieli nedrošie pirkumi pēc kārtas.

Analizējot Klientu veiktos maksājumus, konstatējām, ka daļa ES (arī EEZ) tirgotāju, pie kuriem mūsu Bankas klienti regulāri iepērkas, šos risinājumus pretēji tiesību aktu prasībām joprojām nav ieviesuši, tāpēc dažos internetveikalos karšu pirkumi var tikt noraidīti. Atteikuma gadījumā, aicinām Jūs pievērst uzmanību tirgotāja piedāvātajiem alternatīvajiem apmaksas veidiem mājaslapā. Piemēram, pārskaitījumiem internetbankā vai izmantojot PayPal. Jautājumu gadījumā par citām maksājumu iespējām, aicinām Jūs sazināties ar attiecīgo tirgotāju.

Informācija par PSD2 direktīvas prasībām tika publicēta Bankas mājaslapā 30.12.2020.

Jūsu LPB Bank

Atpakaļ

jaunumi